Süleyman Demirel Üniversitesi

SciFinder A CAS Solution veritabanı deneme kullanımına açılmıştır.

25/10/2018

 

VERİTABANI KAYIT ve KULLANIM LİNKLERİ


Kullanıcılarımız SciFinder kullanımı için kayıt linkinden kayıt olduktan sonra erişim linkinden SciFinder’a erişebilirler.


Kayıt linki:
https://origin-scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=7658C9A4X86F35040X7A1C997B3E3D2E009D


Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler:
Kullanıcı adı 5-15 karakterli, sadece harflerden oluşabilir ya da harf sayı kombinasyonu yapılabilir.
Şifre 7-15 karakterli ve aşağıdakilerden en az üçünü içeren bir kombinasyondan oluşmalıdır.
-harf,
-büyük-küçük harf karışık,
-sayı
-alfa numerik olmayan karakter, örneğin; (*,#,@,%,&)
Kullanıcı adı ve şifre aynı olamaz, en azından şifrenin 2 karakteri kullanıcı adından farklı olmalı.
Ayrıca email adresi olarak @sdu.edu.tr uzantılı üniversite adresinizi girmeniz gerekiyor.
Linkteki formu doldurulup register’a tıklayınca, bildirdiğiniz üniversite email hesabınıza bir email gelecek ve emaildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla https://scifinder.cas.org adresinden giriş yapabileceksiniz. Kayıt formunu doldurma ve email onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.


Erişim linki: https://scifinder.cas.org


SCIFINDER hakkında özet bilgi:


SciFinder özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.
SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır.


METHODSNOW hakkında özet bilgi:


MN, analitik ve sentetik yöntemlerden adım adım talimatlar halinde sunan en geniş veritabanıdır. Metotları aramak ve karşılaştırmak için tek kaynaktır. Sentetik yöntemler SciFinder içindeki reaksiyon cevap setlerine entegredir; analitik yöntemler için ise www.MethodsNow.com adresi kullanılmaktadır.


Erişim linki: www.methodsnow.com


PATENTPAK hakkında özet bilgi:


SciFinder'a entegre yeni bir patent modülü olan PatentPak, size tam metinli Kimya patentlerini doğrudan bulmanızı sağlayarak zaman kazandırır.


Ayrıntılı bilgiye http://www.cas.org/products/scifinder adresinden ulaşabilirsiniz.