Süleyman Demirel Üniversitesi

Tarama Terminalleri

Bilgi Merkezi içerisinde her katta tarama terminalleri yer almaktadır. Kullanıcılarımız toplam 16 adet olan bu tarama terminallerini kullanarak Katalog taraması yapabilmektedirler.

Tarama terminalleri vasıtasıyla aranılan materyal (kitap, dergi, DVD, vb.) kütüphane programından aratılabilir. Kullanıcılarımız materyalin kütüphanede olup olmadığını görebilirler ve rafa gitmeden önce bu materyali ödünç alıp alamayacaklarını kontrol edebilirler. Eğer materyal ödünç alındıysa tarama terminali üzerinden iade tarihini görebilir ve materyal üzerinde ayırtma yapabilirler.

Tarama bilgisayarlarımızın dışında bilgi merkezimizde kullanıcılarımız için 40 adet kişisel bilgisayar mevcut olup kullanıcılarımız bu bilgisayarları internet üzerinde araştırma yapmak amacıyla kullanabilirler.

Kullanıcılarımız aynı zamanda SDÜ kablosuz ağı ile SDU_Wifi ve eduroam yayınları üzerinden kablosuz interneti kullanabilirler. Kablosuz internet hakkında bilgi edinmek için http://kablosuz.sdu.edu.tr/ adresini ziyaret ediniz.